The TAJV686M035RNJ is a Solid SMD Tantalum Capacitor.
Parametrics
TAJV686M035RNJ absolute maximum ratings: (1)Capacitance: 68 UF; (2)Voltage Rating: 35 Volts; (3)ESR: 0.9 Ohms; (4)Tolerance: 10 %; (5)Case Code - in: 2917; (6)Leakage Current: 7.7 uAmps; (7)Operating Temperature Range: - 55℃ to + 125℃.
Features
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 TAJV686M035RNJ |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 68uF 20% |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 TAJV106K050RNJ |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 50v 10uF 10%Tol |
 Data Sheet |
 TAJV106M050RNJ |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 50v 10uF 20%Tol |
 TAJV107K020RNJ |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 20v 100uF 10%Tol |
 TAJV107K025A |
 CAP TANT 100UF 25V 10% 2924 |
 TAJV107K025HNJ |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volts 100uF 10% |
 TAJV107K025HNJV |